Facebook

Shop Online

Philippe Starck

Philippe Starck należy do ścisłej światowej czołówki designerów. Jest mistrzem projektowania przedmiotów codziennego użytku, które dzięki jego kreatywności stają się niecodzienne. Nabierają charakteru, mocy i stylu. Mają w sobie to „coś”. Urodził się w 1949 roku w Paryżu, tam też ukończył renomowaną, prywatną szkołę designu i projektowania wnętrz - L’Ecole Camondo. Jako zaledwie dwudziestoletni chłopak został dyrektorem artystycznym firmy Pierre Cardin i sprawował tę funkcję przez pięć lat. Później wolał już pracować pod własnym szyldem, zyskując coraz większy rozgłos i uznanie. W roku 1982 na zamówienie ówczesnego prezydenta Francji, Francoisa Mitteranda, zaprojektował meble do Pałacu Elizejskiego, co ugruntowało jego pozycję. Jest twórcą wszechstronnym - projektuje zarówno budynki, jak i wnętrza hoteli, sklepów, kawiarni i nocnych klubów oraz meble, ubrania, zegarki, sprzęt AGD, szczoteczki do zębów, zabawki i opakowania. Światowcy podziwiają stworzone przez niego luksusowe wnętrza Hotelu Delano w Miami, restauracji Asia de Cuba w Nowym Jorku i restauracji w Hotelu Penisula w Hongkongu. Za swoje projekty otrzymał ponad sześćdziesiąt nagród - w tym aż trzykrotnie Red Dot Award, najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa.


Paola Navone

Paola Navone projektantka i architektka, jedna z czołowych postaci włoskiego designu ostatnich trzech dekad . Absolwentka wydziału architektonicznego politechniki w Turynie . Jej znak rozpoznawczy to umiejętność odkrywania wzornictwa z przeszłości i nadawania mu nowych form i zastosowań. Jest jedną z prekursorek i propagatorek stylu „shabby chic” w meblarstwie i urządzaniu wnętrz. Projektuje meble, ceramikę, ubrania, biżuterię, tkaniny, lampy oraz salony wystawowe. Współpracuje z takimi markami jak, EMU, FALPER, KNOLL, NATUZZI, DRIADE, ARMANI, SWAROVSKY. Masowa produkcja nie jest jej żywiołem – projektowane przez nią przedmioty wytwarzane są raczej w manufakturach i trafiają na rynek w krótkich seriach. Interesują ją rzeczy niepowtarzalne, niezwykłe, niebanalne – takie stanowią dla niej inspirację i wyzwanie. Bardzo ważne są dla niej kolory i światło, które dają martwym przedmiotom ciepło.


Antonio Citerio

Antonio Citterio Urodzony w 1950 roku Antonio Citterio w miejcowosci. Jest absolwentem wydziału architektury na politechnice w Mediolanie. Własne studio otworzył już w 1972 roku. W dziedzinie designu współpracuje z takimi markami, jak Flexform, B&B Italia, Flos, Hansgrohe, Pozzi e Ginori, Kartell, czy Vitra . Od 1981 roku angażuje się w liczne działania architektoniczne na terenie Europy i Japonii. Spod jego ręki wyszły m.in. projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, sklepy Ermenegildo Zegna, Emanuel Ungaro, czy Cerruti. W 2007r. przyjęty do ekskluzywnej Italian Design Council. Zdobywca prestiżowych nagród takich jak Compasso d’Oro.


Fabio Novembre

Fabio Novembre. Każdy mebel, który wyszedł z pod jego ręki skrywa w sobie tajemniczą i fascynującą historie, w której głównym bohaterem jest postać ludzka. Potwierdzeniem tych słów jest choćby projekt fotela noszący nazwę NEMO. Egzemplarz ten inspirowany starożytnością silnie nawiązuje do greckiej kultury. Wielka maska całkowicie skrywa (zasłania) siedzącą w niej postać i niczym „katharsis” oczyszcza jej umysł i duszę z negatywnych doznań. Egzemplarz ten podobnie jak i cała kolekcja Driade ściśle nawiązują do filozofii marki, która oparta jest na przekonaniu, iż eklektyzm, kulturowy kolaż, ciekawość i zaskoczenie są odzwierciedleniem ducha naszych czasów.


Greta Grossman

Greta Grossman (1906-1999) Plony jej blisko 40-letniej kariery architektonicznej widoczne są głównie w państwach europejskich i Ameryce północnej. W 1933 roku otworzyła autorskie studio projektanckie w Sztokholmie połączone ze sklepem i warsztatem. W 1950 roku wygrała Good Design Award a jej ekspozycja wystawiona została do stałej ekspozycji w Museum of Modern Art. Na jej powstałe z wrażliwości meble i akcesoria zwrócili uwagę m.in Greta Garbo, Joan Fontaine i Gracie Allen.


Roberto Lanzzeroni

Roberto Lazzeroni Jeden z czołowych projektantów współczesnego design, urodzony w Pizie w 1950 roku. Studiował historię sztuki i architekturę na politechnice w Florencji. Zadebiutował profesjonalnie w 1980 roku biorąc udział w "Architekturze Wnętrz" jego dzieła zostały natychmiast zauważone i opublikowane przez czasopisma włoskie i międzynarodowe. Od lat zajmuje się współczesnym designem meblarskim. Pracuje obecnie dla wielu uznawanych kompani projektujących produkty wyposażenia wnętrza domów. Wśród nich wymienić można: FLEXFORM, BPA, DESIREE, SABA, BIESSE.


Robert Dudley Best

Robert Dudley Best (1892-1984) trafił do Paryża i Dusseldorfu, gdzie narysował pierwsze szkice lampy, która później na zawsze utożsamiona zostanie z jego nazwiskiem – głownie za sprawą tego, iż była ona pierwszym przykładem stylu Bauhaus w Wielkiej Brytanii, dlatego również skierowanie jej do produkcji poprzedzone było ostrą wymianą opinii. Lampa początkowo produkowana była przez firmę Best&Lloyd, założoną przez rodzinę Besta w 1840 roku. Po tym jak wspomniano o niej w prominentnym magazynie architektonicznym „Architect’s Jurnal”, oczy społeczności projektantów otworzyły się na potencjał i możliwości lampy. Bestlite zdobył nieśmiertelną sławę, gdy Winston Churchill ustawił jedną z nich na swoim biurku w Whitehall. Robert Dudley Best stworzył Bestlite w 1930 roku.


Patricia Urquiola

Patricia Urquiola urodzona w 1961 w Oviedo, współczesna architekt i twórczyni wzornictwa. Studiowała architekturę w Madrycie oraz na politechnice w Mediolanie, gdzie zdobyła tytuł architekta, ucząc się u znanego współczesnego twórcy architektury Achille Castilioniego. W latach 1990 – 1992 odgrywała rolę asystenta profesora w Milan Polytechnic oraz w Ecole Nationale Superieure de Creation Industrielle w Paryżu. W 1991 rozpoczęła pracę w mediolańskim biurze rozwoju produktu firmy De Padova, współpracując z mistrzem włoskiego wzornictwa – Vico Magistrettim. W 1998 rozpoczęła współpracę, jako dyrektor artystyczny, z włoską firmą Moroso. Wtedy to zdobyła uznanie nie tylko środowiska architektów, ale także szerokiego grona odbiorców. W 2001 otworzyła własne studio w Mediolanie, zajmujące się wzornictwem, instalacjami i architekturą. Obecnie dizajnerka pracuje dla firm B&B Italia, Driade, Alessi, Cassina i Moroso.


LHC